Posunúť nadol
//Blog

InfraBIM – BIM- informačný model budovy

Prirodzený vývoj prináša do stavebného priemyslu rôzne nové technológie, ktoré nám uľahčujú prácu. Jednou z týchto nových technológií je BIM, informačný model budovy (Building Information Modeling). Je to moderný, inteligentný proces pre tvorbu a správu projektov, ktoré sú založené na modeli. Umožňuje jednotlivým účastníkom stavebného cyklu (architektom, projektantom, dodávateľom, správcom budov) vytvárať a zdieľať info..

Čítaj viac
  • 3 views
  • 0 Comment

Korózne mapy

Život ľudí sa zásadne zmenil po objavení kovov. Dodnes sú jedným z najdôležitejších materiálov, ktoré ľudstvo využíva. Platí to aj pre stavebný priemysel. Každý materiál má však svoju životnosť. Životnosť kovov ovplyvňujú rôzne faktory. Jedným z najdôležitejších z nich je korózia. Klimatické prostredie a znečistenie ovzdušia majú veľký vplyv na degradáciu stavebných materiálov, z ktorých sú vyhotovené želez..

Čítaj viac
  • 2 views
  • 0 Comment

Železnice budúcnosti

Množstvo tovaru, ktorý sa prepravuje v rámci nákladnej dopravy každoročne rastie. Stúpa najmä objem cestnej dopravy. Výsledkom sú dopravné zápchy, opotrebované vozovky a nemalé náklady na ich údržbu. Po cestách sa podľa údajov Ministerstva dopravy Slovenskej republiky prepravujú až tri štvrtiny tovaru. Súčasná situácia je dlhodobo neudržateľná a ukazuje sa, že budúcnosť dopravy bude v preprave po koľajniciach. Presunúť dopravu z ..

Čítaj viac
  • 2 views
  • 0 Comment

Zaujali sme Ťa? Pridaj sa k nám!

© Stavitelstvo.sk 2019 / All rights reserved.

Close