Posunúť nadol
//Blog

VIRTUÁLNA PREHLIADKA FAKULTY

Tohtoročná koronakríza nám umožnila inovatívne rozšíriť možnosti našej prezentácie. Pre priestor webu, dostupný všetkým, sme zvolili virtuálnu prehliadku fakulty. Naši študenti sa vzdelávajú v moderných priestoroch kampusu v mestskej časti Žiliny - Veľký Diel, v krásnom prostredí žilinského lesoparku. Súčasťou fakulty sú aj  skúšobné a experimentálne laboratóriá, ktoré tiež chceme čo najkomplexnejšie prezentovať n..

Čítaj viac
  • 0 views
  • 0 Comment

Erasmus-Zážitky a skúsenosti na celý život

Rozhovor s Michalom Hrablayom (21r.), študentom druhého ročníka Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity. Prečo si sa rozhodol ísť na erasmus? Moji priatelia si vždy pochvaľovali erasmus. Bol som v druhom ročníku a rozhodol som sa, že to je najlepšie obdobie, kedy absolvovať erasmus. Chcel som vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať niečo nové. Prečo si sa rozhodol pre Českú republiku a nie inú krajinu ? V Prah..

Čítaj viac
  • 4,776 views
  • 0 Comment

Na Slovensku padajú mosty

Ľudia začali stavať mosty už v dávnej histórii, pretože sa potrebovali presúvať cez rieky alebo  údolia. Medzi prvé mosty patrili lávky z kmeňov stromov. Neskôr sa stavali drevené mosty, mosty s kamennými piliermi alebo závesné lávky. Mnoho mostov patrí medzi historické skvosty a viaceré sú zapísané v svetovom dedičstve UNESCO. Mnohé pretrvali stáročia, niektoré až tisícročia nielen vďaka konštrukčnému rieše..

Čítaj viac
  • 719 views
  • 0 Comment

Zaujali sme Ťa? Pridaj sa k nám!

© Stavitelstvo.sk 2019 / All rights reserved.

Close